Utrecht, Nicolaas van Vucht, 1746. (24) 530 (12) p. Opnieuw gebonden in oud perkamenten band, 4° (Mist de laatste pagina met de drukfouten)
Search Results: Authors starting with L from Antiquariaat De Roo
- Bookseller inventory: Antiquariaat De Roo (authors starting with L)
- Bookseller: Antiquariaat De Roo
Results 1 - 20 of 36
Uitgezogte Leer-Redenen Over nadrukkelyke plaatzen des Ouden en Nieuwen Testaments. Op verscheide tyden, en by verscheide gelegentheden, als eenen Lantdag, Biddagen, &c. Met een Voorreden van Cornelius van Velzen. Benevens een Register van zaken.
by Laan, Petrus
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 508.60SGD 406.88Save SGD 101.72!SGD 36.86 shipping to USA
SGD 508.60SGD 406.88
Save SGD 101.72
!
SGD 36.86
Christelycke Ghepeysen, Toonende den versekerden wegh tot den Hemel, ende den voorsmaeck des selve, Nu on-langhs vermeerdert, met Godtvruchtighe beweginghen onder-mengelt, ende voor ieder dagh van verscheyde Maenden bedeylt. Over-geset uyt het Frans in de Nederlantsche taele. Den Sesden Druck.
by Lacman, Jean
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 593.37SGD 474.69Save SGD 118.67!SGD 36.86 shipping to USA
Leuven, Guiliam Stryckwant, en te Brussel, Franciscus t'Serstevens, 1697. (12) 416 (3) p. Origineel goud-bestempeld Leer met ribben, 12° (Recto eerste vrije schutblad beschreven met: 'desen boeck hoort tot den joanna catrina van beerlen woonede in de kopperstrat in den kerswinkel'.)
SGD 593.37SGD 474.69
Save SGD 118.67
!
SGD 36.86
Elf Betrachtingen, van het Sterven en den Doodt des Menschen, tot Heylsaam gebruyk opgestelt. Na desselfs Zalig Overlyden uytgegeven, en uyt 't Hoogduytsch vertaald, door J. Le Long. WAARBIJ: Verhandeling van de Eeuwigheit der Straffen, waarin dese Hooft-leer van onse Belydenisse beweesen, en tegen alle heedendaagse Verdedigers van de Wederbrenginge van alle Dingen, vast gestelt wort. In 't Hoogduits beschreven. Uit het Hoogduits vertaalt door B. Keppel.
by Lampe, Frederik Adolph
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 339.07SGD 271.25Save SGD 67.81!SGD 36.86 shipping to USA
Amsterdam, Antony Schoonenburg, 1732/1731. 2 werken in 1 band, (24) 494 (8), (24) 322 (13) p. Origineel perkament, 8° (Wat los in de band, vochtvlekkig.) Tweede werk komt weinig voor. Ex-libris: J. vd Schuit
SGD 339.07SGD 271.25
Save SGD 67.81
!
SGD 36.86
Elf Betrachtingen, van het Sterven en den Doodt des Menschen. Tot Heylsaam gebruyk opgestelt. Na desselfs Zalig Overlyden uytgegeven, en uyt 't Hoogduytsch vertaalt, door J. le Long. Tweede Druk. WAARBIJ: Verhandeling van de Eeuwigheit der Straffen. Waarin dese Hooft-leer van onse Belydenisse beweesen, en tegen alle heedendaagse Verdedigers van de Wederbrenginge van alle Dingen, vast gestelt wort. Uit het Hoogduits vertaalt door B. Keppel.
by Lampe, Frederik Adolph
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 127.15SGD 101.72Save SGD 25.43!SGD 36.86 shipping to USA
Amsterdam, Antony Schoonenburg, 1732/1731. 2 werken in 1 band, (22) 494 (8), (24) 322 (13) p. Opnieuw gebonden half Leer, 8° (Rug wat geschaafd, titelschildje los, laatste 2 pag. van het register van het tweede werk beschadigd, verder een goed exemplaar.)
SGD 127.15SGD 101.72
Save SGD 25.43
!
SGD 36.86
Schrift-maatige Verklaaring over den Eersten (-Tweeden) Brief van den Apostel Paulus, Geschreeven aan de Thessalonicensen.
by Landreben, Arnoldus
Zwijndrecht, Netherlands
Franeker, Leonard Strik, 1702. 2 delen, (titelprent, 16) 494 (22), (titelprent, 12) 254 (14) p. Origineel blind-gestempeld Perkament met ribben, 4°. Zeer fraai exemplaar van deze eerste druk (zonder het portret).
SGD 593.37SGD 474.69
Save SGD 118.67
!
SGD 36.86
Dialogus, Ofte t' Samen-spraeck, Van een Meester, en Discipel, Over de Gods-geleertheydt, Bestaende in scharpe Vragen en naeukeurige Antwoorden, listige tegenwerpingen en gaeuwe ontknoopingen. Uyt de voornaemste Schrijvers versamelt, en dusdanigh beschreven. Desen derden Druck, aen vele plaetsen vermeerdert en verbetert.
by Lange, Petrus de
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 635.75SGD 508.60Save SGD 127.15!SGD 36.86 shipping to USA
Amsterdam, Baltus de Wild, 1670. (20) 352 p. Opnieuw gebonden Perkament, 12°. Van de auteur is niets bekend, hij was geen predikant en geen boekhandelaar, dan dat hij een Amsterdammer was, en naast dit, (enige) theologische werk, een aantal geschiedeniswerken uitgegeven heeft waarvan de bekendste is: ""het vervolg op De Nederlandsche Historie"" door Johannes van den Sande, wat weer een voortzetting was van het werk van Everhard van Reyd.
SGD 635.75SGD 508.60
Save SGD 127.15
!
SGD 36.86
Volledige Verklaaring der Klaagliederen van Jeremia [ ]
by Langenes, Henricus
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 1,441.03SGD 1,152.82Save SGD 288.21!SGD 36.86 shipping to USA
Amsterdam, Hendrik Vieroot, 1753. (12) 862 (40) p. Origineel Perkament, 4°. Goed exemplaar van deze zeldzame verklaring.
SGD 1,441.03SGD 1,152.82
Save SGD 288.21
!
SGD 36.86
Ziels-Zuchtingen, over Het Lyden en den Doodt, van onsen Zaaligmaaker Jesus Christus. In XLI Betrachtingen Geschikt, die soo wel tot de Historie selfs, als ook tot de Verborgentheden daarin begreepen, en voornamentlyk tot een Christelyke oeffening en Godtzaaligen wandel dienstig zyn. Thans, om desselfs deftigheit, na den laatsten en vermeerderden Druk, uyt het Hoogduytsch vertaalt, door Isaac le Long.
by Langhans, Johan Lodewyk
Zwijndrecht, Netherlands
Amsterdam, Johannes Ratelband, en Gerrit Bos, 1724. (16) 564 (4) p. Origineel half Leer met goudopdruk, 4°.
SGD 593.37SGD 474.69
Save SGD 118.67
!
SGD 36.86
Commentaria.
by LAPIDE, CORNELIUS CORNELII A
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 5,933.66SGD 4,746.92Save SGD 1,186.73!SGD 36.86 shipping to USA
Venice, Hieronymus Albriccius, 1700-1706. 11 volumes, (frontispiece, 6) 832 (47), (6) 276 290 (20) (6) 132 (20) 107 (13), (frontispiece, 6)692 (84), (4) 260 (28) (14) 277 (33) (1) 245 (15), (frontispiece, 30) 1034 (82), (frontispiece, 16) 520 (66), (frontispiece, 6) 794 (72), (frontispiece, 4) 418 (43), (frontispiece, 4) 270 (28), (frontispiece, 4) 772 (90), (6) 437 (38) (4) 272 (32) p. Contemporary Vellum with 5 raised bands, Folio (Some foxing throughout the text blocks of all volumes. The spine-ends of volume 3, 4, 7, 10 and 11 are split, and one of the hinges of volume 6 has been restored. Some wormholes in the lower spine-ends, because of this volume 3 and 4 lack a piece of vellum. The set was previously owned by S. Dominici Asculi, his entry is written in and old hand on the first page of each volume, and later by the Crozer Theological Seminary and the Ambrose Swasey Library, each volume contains a bookplate and several ownership stamps. Complete set of the commentaries of Cornelius Cornelii a…
SGD 5,933.66SGD 4,746.92
Save SGD 1,186.73
!
SGD 36.86
De geloofwaerdigheid der Euangeli-geschiedenisse [ ]
by Lardner, Nathanael
Zwijndrecht, Netherlands
Utrecht, Hermannus Besseling, 1739. 4 delen in 2 banden, (28) 579 (14), (18, XIV) 281 (1), (2) 240 (10) p. Origineel Perkament met ribben, 4°. Nathanael Lardner, 1684-1768, studeerde in Londen, maar ook in Utrecht en Leiden. Na voltooiing van de studie kreeg hij in 1709 geen beroep waarna hij eerst privé-leraar werd en pas vanaf 1729 hulppredikant van de Presbyteriaanse gemeente in Crutched Friars.
SGD 635.75SGD 508.60
Save SGD 127.15
!
SGD 36.86
Heylige Moralien, of Christleyke Zede-Lessen, uyt de Evangelien en Epistelen, op alle Zon- Feest en Apostel- Dagen aangetootn. Waar in de Heylige Tekst overal van woord tot woord volgens den Sin des Heyligen Geestes, duydelijk verklaart, en tot heylsaam gebruyk, leere, troost en vermaaninge in de vreese Gods wordt toegepast, aan de Christelijke Duytse Gemeente in Petri Kerk tot Copenhagen. Door bystand van den Heyligen Geest in 't openbaar gepredikt. Uyt het Hoog- in 't Nederduyts vertaalt door Johannes Frederik Meyer. Tweede Deel.
by Lassenius, Johannes
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 466.22SGD 372.97Save SGD 93.24!SGD 36.86 shipping to USA
Amsterdam, Abraham Strander, 1731. (2) 923 (41) p. Origineel leer met ribben, 4° (Tweede deel. Schutbladen vernieuwd.)
SGD 466.22SGD 372.97
Save SGD 93.24
!
SGD 36.86
Schild des Geloofs, Ofte Grondighe wederlegginghe van seecker Dialogus of t' Samenspreeckinge, uytgegeven door Angelus de Monte Bello, Licentiaet inde H. Godheyt tot Leuven, waer in ondersocht word, of de Catechismus, welcke in Holland ende elders gebruyckt word, op Gods Woord gegrond is of niet? Waer in by occasie meest alle de Verschillende Leer-Puncten tusschen de Gereformeerde en de Roomsche Kercke naecktelijck worden ontdeckt, ordentelijck verhandelt, ende de gesonde Leere in den Catechismo begrepen, grondelijck bewesen en verdedight.
by Laurentius, Jacobus
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 1,610.56SGD 1,288.45Save SGD 322.11!SGD 36.86 shipping to USA
Amsterdam, Paulus Aertsz van Ravensteyn, 1633. (12) 568 (12) p. Origineel Perkament, 4° (Plaatselijk, met name in het voorwerk wat vochtvlekkig.) Verdediging van de Heidelbergse Catechismus tegen de aanval van de Dominicaan J.A. Coppenstein in zijn werk 'Invicta Veritas' door de gereformeerde predikant Jacobus Laurentius, 1585-1644. Laurentius was een fel bestrijder van de Roomse leer, in dit werk zet hij de verschillende leerpunten tussen de Gereformeerde en Roomse leer tegenover elkaar met de Heidelbergse Catechismus als leiddraad. De laatste gemeente waar hij stond was Amsterdam, zijn dochter Debora werd de overgrootmoeder van Willem Bilderdijk. Vooral is Laurentius bekend geworden omdat hij Hugo de Groot Roomse sympathieën toeschreef in zijn werk: ""Hugo Grotius papizans"", in 1830 verzorgde H.F. Kohlbrugge nog een nieuwe uitgave hiervan.
SGD 1,610.56SGD 1,288.45
Save SGD 322.11
!
SGD 36.86
De Triumpherende Vorstinne der Hooft-Deugden op Aerden. Banende den Koninklijken wech na de Stadt Godts, en het eeuwige Leven. Vervattende De Practijcke en Oeffeninge van het Waerachtigh Saligmakende Gelove. Zijnde grondigh, krachtigh, leersaem, en troostelijck beschreven. En uyt de Engelsche Tale in 't Nederduyts vertoont, door Vincentius van Deurn.
by Lawrence, Matthew
Zwijndrecht, Netherlands
Amsterdam, Johannes van Someren, 1664. REPRINT, (28) 470 (12) p. Kunstleer, 4°
SGD 127.15SGD 101.72
Save SGD 25.43
!
SGD 36.86
De Openbaeringe der Openbaeringen, zijnde besonderlick als een Proefe of Inleydinge tot het ontsegelen, openen, en ontdecken van de seven Segelen, de seven Donderslagen, en den Staet van 't Nieuwe Jerusalem. Dewelcke tot hier en toe noyt van ymant als alleen van den Geestelijken Onderscheyder eeniger maten, tot voldoeninge na het diepe Verstant van het groote Mysterium, so ver zijn ontdeckt en in 't licht gebragt.
by Lead-Ward, Jane
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 847.66SGD 678.13Save SGD 169.53!SGD 36.86 shipping to USA
Amsterdam, Hendrick Wetstein, 1696. 256 p. Origineel Perkament, 8° (pagina 17/18 in kopie). Jane Lead (1624 - 1704), was een christelijke mysticus geboren in Norfolk, Engeland, wiens spirituele visioenen, vastgelegd in een reeks publicaties, centraal stonden in de oprichting en filosofie van de Philadelphian Society in Londen. De spirituele visie van Lead was vergelijkbaar met die van Jakob Böhme (1575-1624), wiens geschriften John Pordage beïnvloedden, de oprichter van de groep die de Philadelphian Society zou worden onder leiding van Lead. Net als andere vrouwelijke christelijke mystici, bijvoorbeeld Julian van Norwich, Margery Kemp en Hildegard von Bingen, heeft de spiritualiteit van Lead een sterk vrouwelijk element, de Sophia of Wijsheid van God, een terugkerend onderwerp in haar schrijven. Haar geschriften behandelen veel van de christelijke mysteries: de aard van Christus, de verlossing van de mens door een terugkeer naar de Godheid, het bestaan ??van de Sophia, de Apocalyps en de…
SGD 847.66SGD 678.13
Save SGD 169.53
!
SGD 36.86
De Wedergeboren Christen, Ofte Een Verhandeling van de Geestelyke Vernieuwinge des Menschen. Waar in die bestaat, hoe nodig zy is ter Zaligheid, en wat Verpligting deselve op hun legt, om door een Dankbare Erkentenis God te verheerlyken. Den elfden Druk.
by LEEUWAARDEN, NICOLAAS SIMON VAN (N.S.V.L.)
Zwijndrecht, Netherlands
Deventer, Marinus de Vries, 1741. (18) 188 p. Origineel half Perkament, 8°
SGD 466.22SGD 372.97
Save SGD 93.24
!
SGD 36.86
De Bevestigde Christen, Aangespoort om met Alle Yver de Heiligmaking na te Jagen. Ter Ontdekking en Overtuyging, van Uyterlyke Belyderen, en laauwe Christenen. In verscheide Verhandelingen, van uytgeleezen Schriftuurplaatzen daar toe dienende.
by Leeuwaarden, Nicolaas Simons van (N.S.V.L.)
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 93.24SGD 74.59Save SGD 18.65!SGD 36.86 shipping to USA
Amsterdam, Jacobus Borstius, 1725. (44) 779 (1) p. Origineel Perkament, 8°
SGD 93.24SGD 74.59
Save SGD 18.65
!
SGD 36.86
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 84.77SGD 67.81Save SGD 16.95!SGD 36.86 shipping to USA
Amsterdam, Jacobus Borstius, 1725. (44) 779 (1) p. Opnieuw gebonden half Leer met titelschild, 8°
SGD 84.77SGD 67.81
Save SGD 16.95
!
SGD 36.86
Koopmans Reekeningen, Het Derde Deel. Waar in veel nodige, en dienstige zaken, des aangaanse, odentelijk by een gesteld zijn, en berigt worden. Den Vijfden Druk.
by Lintz, Adam van
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 2,203.93SGD 1,763.14Save SGD 440.79!SGD 36.86 shipping to USA
Amsterdam, Johannes Kannewet, 1750. REPRINT, (2) 116 p. 18e eeuws goud-bestempeld Leer met ribben en zilveren sloten met sluitpen, 8° 12,2 x 7,5 x 1,5 cm. (Vernieuwde leren rug. Een vroeg achttiende eeuwse boekband met zilverbeslag bestaande uit 4 klampen met sluitringen en een zilveren sluitpen. De klampen zijn versierd met een medaillon gevat in ornamentele motieven met daarin een scheepje, of zogenaamde Oost-Indiëvaarder. Oorspronkelijk werd de band met sloten waarschijnlijk vervaardigd voor een almanak maar het bevat nu een eenvoudige facsimile-uitgave van een populair achttiende-eeuws rekenboek wat gezien het reis- en handelsaspect van de sloten goed past. De sloten zijn gemerkt met het meesterteken van Benjamin Keegel, werkzaam te Amsterdam vanaf ca. 1730.)
SGD 2,203.93SGD 1,763.14
Save SGD 440.79
!
SGD 36.86
Nieuwe Verzameling van Eenige Oeffeningen, over verscheidene Keurstoffen, zoo uit het Oude als Nieuwe Testament, weleer bij verscheidene gelegenheden uitgesproken, en nu in het licht gegeven ter bevordering van de heiligheid en troost van Gods begenadigd en gelovig volk. En verder Ter uitlokking en bestier van ware heilbergerige en Jezus Zoekende Zielen, die door onkunde van het Evangelium, onder het ongeloof als besloten zitten. En tevens ook ter ontdekking van onbekeerde. 2e Bundel.
by Lis, Hendrik van
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 42.38SGD 33.91Save SGD 8.48!SGD 36.86 shipping to USA
Utrecht, J.J.H. Kemmer, z.j.. (XXIII, 1) 459 p. Opnieuw gebonden Kunstleer, 4°
SGD 42.38SGD 33.91
Save SGD 8.48
!
SGD 36.86
Geestelijke Opwekker, Voor Het Onverloochende, Doode, en Geesteloose Christendom. Voor-gestelt in X. Predicatien, En Aangedrongen door het Leven en Sterven van dien grooten Selfs-verloochenaar J.v.L. eertijds seer vermaart Leeraar in de Stad Utrecht. De tweede Druk meer als de helft vermeerdert en verbetert uyt Lodensteyns eygene Schriften, door Everhardus vander Hooght. De Derde Druk.
by LODENSTEYN, JODOCUS VAN
Zwijndrecht, Netherlands
SGD 115.28SGD 92.23Save SGD 23.06!SGD 36.86 shipping to USA
Amsterdam, Jacobus van Hardenberg, 1716. REPRINT, (8, 101, 2) 771 p. Half Kunstleer, 8° (NIEUW, uitgave Snoek)
SGD 115.28SGD 92.23
Save SGD 23.06
!
SGD 36.86